piątek, 12 lutego 2016

Fotografia bez tajemnic

11 lutego 2016 roku w ramach korelacji dwóch projektów Eramus+ realizowanych w naszym gimnazjum ("Art at All European Levels" i "Our Gateway to Future Professional Careers") grupa dziewcząt z naszej szkoły wraz z opiekunami panami: Krzysztofem Winnickim i Karolem Wiercińskim, uczestniczyła w warsztatach fotograficznych w Zespole Szkół Budownictwa nr1 w Poznaniu, mając okazję zapoznać się z zawodem fotografa.


Zajęcia prowadziła zwyciężczyni 11 edycji konkursu fotograficznego National Geographic, pani Monika Strzelecka.


Spotkanie podzielone było na dwie części, szkoleniowa oraz praktyczną. W części teoretycznej pani Monika pokazała nam swoje zdjęcia oraz prace innych znanych fotografików, omawiajac jakimi technikami zostały zrobione oraz na co należy zwrócić uwagę, aby zdjęcie było ciekawe i miało wartość artystyczną.


Potym wprowadzeniu przyszedł czas na wprowadzenie przyszedł czas na zastosowanie przekazanej wiedzy w praktyce. Podzieliliśmy się na zespoły i każdy zespół miął pół godziny na zrobienie jak najwięcej zdjęć poznanymi technikami.


Następnie każda grupa wybrała trzy najlepiej zrobione przez siebie zdjęcia, które zostały przedstawione pozostałym uczestnikom.


Pani Monika Strzelecka przejrzała wybrane zdjęcia wszystkich grup i każde skomentowała. Udział w warsztatach otworzył przed nami świat fotografii i wiele nas nauczył.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz