poniedziałek, 12 października 2015

Relacja ze spotkania projektowego Art. at All European Levels w Szentendre - Węgry


W dniach od 03.10 do  11.10.2015 r. odbyło się na Węgrzech trzecie spotkanie projektowe w ramach międzynarodowego programu Erasmus+ "Art at All European Levels". W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele szkół z siedmiu krajów, które biorą udział w projekcie, w tym uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum 56. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice z klas pierwszych: Aleksandra  Antkowiak, Emilia Janicka, Klaudia Michalska i Julia Nitschke oraz dwoje nauczycieli p. Maria Mierkiewicz i p. Paweł Banaszak.
Oprócz uczniów z Polski i Wegier w projekcie, jak poprzednio, uczestniczyli reprezentanci szkół z Finlandii, Litwy, Belgii, Grecji i Turcji. Tym razem wiodącym tematem spotkania było "Malarstwo". Uczniowie przedstawili przygotowane prezentacje na temat malarstwa  w swoich krajach. Następnie podzieleni na międzynarodowe grupy uczestniczyli w grach, quizach i warsztatach lub plenerach malarskich, zwiedzali muzea i galerie.
Oprócz działań warsztatowych i projektowych nie mogło zabraknąć wycieczek. Podziwialiśmy urocze, przepełnione artystyczną atmosferą Szentendre, rodzinne  miasteczko naszych gospodarzy. Zwiedziliśmy także  przepiękny Budapeszt, oraz historyczny Wyszegrad. Dzięki wspólnym zajęciom uczniowie i nauczyciele mieli możliwość wzajemnego poznania się i wymiany doświadczeń. Była to również okazja dla naszych uczniów do posługiwania się językiem angielskim oraz porównania swoich kompetencji językowych w realnej rzeczywistości..  Bogatsi o nowe przyjaźnie i doświadczenia, po tygodniu pełnym wrażeń wróciliśmy szczęśliwie do kraju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz