poniedziałek, 13 marca 2017

Wymiana do Belgii

Wdniach od 05-11 marca 2017r. uczniowie: Sandra Frąckowiak, Antosia Sułkowska, Dominik Jakubowski i Antek Semmler wraz z nauczycielami panią vice dyrektor Beatą Walińską, Marią Mierkiewicz oraz panem Mateuszem Niewiadomskim uczestniczyli w wymianie do Belgii.

Wymiana której tematem było tkactwo odbyło się w szkole SintAloysiuscollege w miejscowości Diksmuide. W spotkaniu brali jeszcze udział przedstawiciele szkół z Finlandii i Grecji. 


przed muzeum I wojny światowej The Yser Tower


Pozostałe szkoły z Litwy i Węgier spotkały się, zgodnie z oryginalnym planem, w Turcji w szkole w miejscowości Denizli. Pomimo tego, byliśmy z nimi w kontakcie poprzez łączenie się na Skypie.


Już od pierwszego dnia uczniowie przedstawiali przygotowane przez siebie prezentacje o swoich krajach, miastach szkołach i systemie edukacyjnym, a także prezentacje o rozwoju tkactwa w swoich krajach i Europie.

filcowaliśmy kwiaty

Uczestniczyliśmy w różnych warsztatach, na których zapoznaliśmy się głównie z technikami  tkackimi, ale nie tylko. Poznaliśmy również metodę produkcji  wyrobów artystycznych z filcu oraz pobawiliśmy się w glinie tworząc elementy architektoniczne charakterystyczne dla okolicy Diksmuide jak na przykład,  The Yser Tower i The Pax Gate.

rzeżbimy i lepimy z gliny
Mieliśmy możliwość poeksperymentować z różnymi materiałami i sprawdzić swoje artystyczne  możliwości w różnych dziedzinach.
zajęcia tkackie
Podzieleni w międzynarodowych grupach, kręciliśmy filmiki, rysowaliśmy nowe propozycje logo dla naszych miast, uczyliśmy się też wzajemnie od siebie swoich narodowych tańców.uczymy naszego Poloneza

Byliśmy tez na lekcjach razem z naszymi partnerami.

lekcja geografii

Nie zabrakło również wycieczek, zwiedziliśmy rezerwat przyrody Blankaart, museum I wojny światowej w Diksmuide, przepiękne miasteczko Brugia i Ghent z zachwycającą średniowieczną zabudową, a w ostatnim dniu stolicę Belgii, Brukselę.

rowerowa wycieczka do rezerwatu Blankaart

Ghent


Rynek - Brugia 
Podczas pobytu na wymianie w Belgii, dzięki wspólnym zajęciom oraz wycieczkom, uczniowie i nauczyciele mieli możliwość bliżej się poznać i zaprzyjaźnić, wymienić doświadczenia i doskonalić język angielski.


Próbowaliśmy też miejscowych smakołyków, mule, belgijskie frytki i wiele innych, ale najlepsze to oczywiście słynne gofry i czekolada.Nie ma to jak słynne belgijskie gofry


Po pełnym wrażeń tygodniu, w powrotnej drodze zatrzymaliśmy się w Brukseli by zobaczyć kilka znanych miejsc.
przed budynkiem Komisji Europejskiej


Wielki Plac w Brukseli


słynna fontanna Manneken Pis

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz