sobota, 11 października 2014

Warsztaty językowo - kulturowe z woluntariuszami z AIESECW tym roku szkolnym, w naszej szkole, rozpoczęliśmy pracę w dwóch projektach w ramach międzynarodowego programu Erasmus +. Pierwszym wspólnym działaniem w obu projektach było przeprowadzenie warsztatów językowo-kulturowych przez woluntariuszy z największej organizacji studenckiej na świecie - AIESEC


Naszymi gośćmi byli studenci: Ava z Iranu i Vinicius z Brazylii. 


Zajęcia odbywały się przez cały tydzień od 06 - 10 października i objęły nie tylko uczniów związanych z projektami, ale również pozostałych uczniów.


Celem zajęć w programie "Make a Step" jest budowanie wrażliwości kulturowej oraz propagowanie tolerancji dla innych narodowości, ponad to,  wzbudzanie chęci podróżowania i poznawania świata, ukazanie nowych możliwości nauki i umożliwienie uczniom nauki języków obcych w praktyce poprzez poznanie osób z różnych stron świata, wspólną zabawę i naukę.


Nasi goście Ava i Vinicius przybliżyli nam wiedzę na temat krajów z którego pochodzą: geografii, historii, ustroju politycznego i kultury. 


Dowiedzieliśmy się, między innymi, jak wygląda szkoła w Brazylii i Iranie oraz na jakich kierunkach kształcą się nasi goście. 


Każdy, kto tylko zechciał, miał możliwość konwersacji z woluntariuszami w języku angielskim. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz